Skip to main content

Resultat 2019

Resultat 2019

Boccia

Klass 1, 7-20 år
1. Bilbo Spångberg IFAH
2. Emma Halell 3 V HIF
3. Alex Svensson Team Östergötland

Klass 1 över 21 år
1. Ola Öberg Garemark
2. Carl Spångberg 3 V HIF
3. Matias Smurna 3 V HIF

Klass 2, 7-12 år
1. Benedikte Staur Ingen Grenser, Frosta IL
2. Teodor Pettersson Klubb fri
3. Malte Gunnarsson 3 V HIF

Klass 2, 13-20 år
1. Embla Mårtensson Furuboda Idrottsförening
2. Annika Olsson Furuboda Idrottsförening
3. Emilia Sandström Team Östergötland

Klass 2 över 21 år
1. Matilda Kömpe Smålands Parasport
2. Josefin Kryhl Furuboda Idrottsförening
3. Lina Rustan Team Östergötland

Bordtennis

Klass 7-12 år
1. Calle Lindbäck Team Östergötland
2. Viggo Täck Team Östergötland
3. Elsa Linde Smålands Parasport

Klass 13-21- år
1. Annika Olsson Furuboda Idrottsförening
2. Jakob Hallberg Smålands Parasport
3. Filip Larsson Karlstad

El-hockey

Division 1 Elsvenskan Elitserien
Plats Lag Plats Lag Plats Lag
1 Heros röd 1 Kristianstad Black Wolfes 1 IFAH Svart
2 IFAH Vit 2 BV Tigers 2 Asian Sensation
3 Gotland Flyers 3 FIFH Eagles 3 IFAH Blå
4 BV Gaupe 4 Lilleström Falcons 4 BV Lions
5 Norrköping Rhinos 5 3V Lions 5 FIFH Griffin
6 Lilleström Eagles
Not: BV= Baerums Verk
Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad

5-kamp

StartNr Förening Förnamn Efternamn Ålder Hörnboll Fackboll Jerkerspelet Blindgång Träffboll Poäng Plats
150 Team Östergötland Wiggo Täck 7 – 12 år 17 20 20 25 8 90 1
245 KFUM Örebro William Hilmersson 7 – 12 år 13 25 12 25 8 83 2
220 Ingen Grenser, Frosta IL Benedikte Staur 7 – 12 år 19 21 12 25 4 81 3
178 Förenings fri! Teodor Pettersson 7 – 12 år 13 21 12 25 0 71 4
214 KFUM Örebro Felix Ledung 7 – 12 år 11 18 9 25 1 64 5
142 Team Östergötland Carl-Axel Carlsson 7 – 12 år 12 13 17 15 1 58 6
224 KFUM Örebro Liam Holt 7 – 12 år 14 23 11 0 3 51 7
140 Team Östergötland Alex Svensson 7 – 12 år 13 13 18 5 1 50 8
151 Team Östergötland Kalle Lindbäck 7 – 12 år 15 16 9 0 4 44 9
147 Team Östergötland Emilia Sandström 13-20 år 17 23 18 25 7 90 1
184 Black Wolves RG Kristianstad Emmy Olsson 13-20 år 17 19 22 25 4 87 2
223 Ingen Grenser, Frosta IL Niklas Ulvik 13-20 år 17 21 20 25 4 87 2
244 Team Östergötland Alexandra Sjöberg 13-20 år 19 16 21 25 6 87 2
221 Ingen Grenser, Frosta IL Kim Elvrum 13-20 år 17 25 16 25 0 83 3
183 Black Wolves RG Kristianstad Isaac Callegari 13-20 år 19 25 13 25 0 82 4
222 Ingen Grenser, Frosta IL Benjamin Hopmo 13-20 år 14 25 16 25 1 81 5
182 Black Wolves RG Kristianstad Ellen Bejnö 13-20 år 23 13 11 25 7 79 6
281 3V HIF Julia Oscarsson 13-20 år 23 17 14 25 0 79 6
131 Förenings fri! Josefina Lif Pedersen 13-20 år 19 16 22 15 4 76 7
153 Furuboda Idrottsförening Ottilia With 13-20 år 17 19 9 25 6 76 7
199 Team Östergötland Anton Helgesson 13-20 år 9 25 14 25 2 75 8
187 Black Wolves RG Kristianstad Aldijana Durmic 13-20 år 17 21 7 25 4 74 9
181 Black Wolves RG Kristianstad Lukas Nilsson 13-20 år 19 19 20 10 5 73 10
132 OHIL Oslo Handicap Idrettslag Maria Nordås Brinchmann 13-20 år 15 17 12 25 2 71 11
157 Furuboda Idrottsförening Alva Densloe 13-20 år 16 15 13 25 1 70 12
273 3V HIF Nellie Ebson 13-20 år 18 17 9 25 1 70 12
277 3V HIF Emma Halell 13-20 år 19 13 12 25 1 70 12
133 Hardhausene Anna Emilie Nygaard 13-20 år 21 25 18 0 4 68 13
161 Furuboda Idrottsförening Embla Mårtensson 13-20 år 21 21 7 10 8 67 14
234 Furuboda Idrottsförening Mustafa Moughal 13-20 år 11 17 12 25 1 66 15
217 Ingen Grenser, Frosta IL Helene Kandahl 13-20 år 13 21 14 15 1 64 16
219 Ingen Grenser, Frosta IL Mille Elvrum 13-20 år 15 21 14 10 0 60 17
218 Ingen Grenser, Frosta IL Inga-Lill Henden 13-20 år 19 12 16 10 1 58 18
185 Black Wolves RG Kristianstad Wilma Håkansson 13-20 år 21 15 18 0 2 56 19
113 DHR Helsingborg Amanda Adler 13-20 år 17 14 17 0 0 48 20
293 3V HIF Malte Ewaldz 13-20 år 11 23 0 10 2 46 21
120 Smålands Parasport Ida Pettersson 21- 23 23 18 10 11 85 1
198 Team Östergötland Christian Hallberg Johansson 21- 15 19 22 25 4 85 1
118 Smålands Parasport Rebecka Sjöholm 21- 21 21 14 25 3 84 2
146 Team Östergötland Lina Rustan 21- 19 19 18 25 3 84 2
166 Furuboda Idrottsförening Gabriella Svensson 21- 17 25 11 25 6 84 2
112 ICA Erica Clasén 21- 21 21 20 15 5 82 3
138 Team Östergötland Rikard Olsson 21- 17 21 15 25 4 82 3
112 Ica Erica Klasen 21- 21 21 20 15 5 82 3
154 Furuboda Idrottsförening Louise Trydestam 21- 17 19 16 25 1 78 4
119 Smålands Parasport Emma Lindblad 21- 19 21 20 15 2 77 5
125 Smålands Parasport Anna Birgersgård 21- 19 23 16 15 3 76 6
126 Smålands Parasport Robert Sjöberg 21- 12 25 22 10 7 76 6
274 3V HIF Desire Dahan 21- 12 17 15 25 7 76 6
123 Smålands Parasport Jacob Hallberg Johansson 21- 21 23 18 10 1 73 7
159 Furuboda Idrottsförening Klara Wannerbratt 21- 10 15 16 25 6 72 8
163 Furuboda Idrottsförening Emma Persson 21- 13 17 6 25 8 69 9
235 Furuboda Idrottsförening Matilda Johansson 21- 15 14 22 15 3 69 9
124 Smålands Parasport Matilda Kämpe 21- 13 19 17 15 4 68 10
165 Furuboda Idrottsförening Nelly Löfgren 21- 12 17 14 25 0 68 10
168 Furuboda Idrottsförening Pontus Eriksson 21- 13 15 13 25 2 68 10
162 Furuboda Idrottsförening Annie Persson 21- 6 23 8 25 1 63 11
283 3V HIF Monique Eriksson 21- 17 23 5 15 2 62 12
158 Furuboda Idrottsförening Albin Staaf 21- 11 19 16 10 3 59 13
286 3V HIF Henrik Bohman 21- 13 25 16 0 4 58 14
215 ENKV Maja Nilsson 21- 6 18 14 15 4 57 15
169 Furuboda Idrottsförening Anton Gustafsson 21- 10 23 12 10 0 55 16
212 KFUM Örebro Sarah Båthman 21- 15 21 16 0 3 55 16
122 Smålands Parasport Iris Nilsson 21- 17 20 3 10 1 51 17
269 3V HIF Mattias Håkansson 21- 8 15 9 15 3 50 18
243 Team Östergötland Lucas Munter Cabreira 21- 6 19 13 10 1 49 19
195 Team Östergötland Ola Öberg Garemark 21- 19 10 2 10 2 43 20
155 Furuboda Idrottsförening Josefin Kryhl 21- 17 6 12 0 5 40 21
246 Move and walk Amanda Hellberg 21- 11 13 9 5 1 39 22
152 Furuboda Idrottsförening Pauline Lundberg 21- 14 10 13 0 0 37 23
164 Furuboda Idrottsförening Emma Milenkovic 21- 11 11 5 0 1 28 24
294 3V HIF Carl Spångberg 21- 13 10 0 1 1 25 25

60 meter

El-rullstol

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
296 Viktor Lalin 3V HIF 7-12 31,55 33,02 1,47 4,45 1
182 Ellen Bejnö Black Wolves  Kristianstad 13-20 0,00 60,10 60,16 0,06 1
246 Amanda Hellberg Move and walk 21- 23,74 23,80 0,06 0,25 1
216 Patrik Simonsen Förenings fri! 21- 62,63 66,03 3,40 5,15 2

Manuell rullstol

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
117 Elsa Linde Smålands Parasport 7-12 22,07 22,21 0,14 0,63 1
140 Alex Svensson Team Östergötland 7-12 147,12 138,78 8,34 5,67 2
161 Embla Mårtensson Furuboda Idrottsförening 13-20 18,63 19,01 0,38 2,00 1
234 Mustafa Moughal Furuboda Idrottsförening 13-20 27,50 28,34 0,84 2,96 2
175 Wilma Frost Riksgymnasiet Göteborg 13-20 25,39 27,25 1,86 6,83 3
297 Hussein Amarjan 3V HIF 13-20 21,60 19,64 1,96 9,07 4
235 Matilda Johansson Furuboda Idrottsförening 21- 28,64 29,25 0,61 2,09 1
145 Therése Franzén Team Östergötland 21- 21,87 22,38 0,51 2,28 2
263 Jonathan Rossäng 3V HIF 21- 42,10 43,27 1,17 2,70 3
149 Åsa Wendel Neuroförbundet Göteborg 21- 24,41 25,56 1,15 4,50 4
123 Jakob Hallberg Smålands Parasport 21- 29,85 28,18 1,67 5,59 5
118 Rebecka Sjöholm Smålands Parasport 21- 30,05 27,91 2,14 7,12 6
243 Lucas Munter Cabreira Team Östergötland 21- 26,64 24,49 2,15 8,07 7
138 Rikard Olsson Team Östergötland 21- 42,54 38,82 3,72 8,74 8
134 Ida Samuelsson Norrvikens Stars 21- 51,63 56,70 5,07 8,94 9

Racerunning

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
287 Malte Gunnarsson 3V HIF 7-12 85,34 84,60 0,74 0,87 1
214 Felix Ledung KFUM 7-12 13,48 13,74 0,26 1,89 2
290 Linnea Selling 3V HIF 7-12 47,71 48,70 0,99 2,03 3
245 William Hilmersson KFUM Örebro 7-12 13,62 13,94 0,32 2,30 4
272 Jonna Ram 3V HIF 7-12 42,19 41,14 1,05 2,49 5
224 Liam Holte KFUM Örebro 7-12 17,85 17,39 0,46 2,58 6
285 Lucas Larsson 3V HIF 7-12 15,64 15,06 0,58 3,71 7
276 Jackline Woolley 3V HIF 7-12 18,31 20,38 2,07 10,16 8
225 Hampus Carlzon 7H ParaAlpint 7-12 136,53 213,00 76,47 35,90 9
268 Milla Rymo Dahlström 3V HIF 7-12 80,38 229,03 148,65 64,90 10
227 Noel Eriksson Green KFUM Örebro 13-20 21,63 21,77 0,14 0,64 1
273 Nellie Ebson 3V HIF 13-20 18,33 18,49 0,16 0,87 2
185 Wilma Håkansson Black Wolves RG Kristianstad 13-20 26,15 26,49 0,34 1,28 3
281 Julia Oscarsson 3V HIF 13-20 15,98 16,41 0,43 2,62 4
280 Elis Melander 3V HIF 13-20 25,39 24,65 0,74 2,91 5
271 Cornelia Antonsson 3V HIF 13-20 29,06 30,02 0,96 3,20 6
157 Alva Densloe Furuboda Idrottsförening 13-20 25,15 25,99 0,84 3,23 7
275 Ivar Östan 3V HIF 13-20 23,71 24,59 0,88 3,58 8
284 Birk Nilsson 3V HIF 13-20 31,71 30,29 1,42 4,48 9
282 Tim Styffe 3V HIF 13-20 21,49 20,49 1,00 4,65 10
179 Tuva Lindberg Black Wolves RG Kristianstad 13-20 58,53 61,39 2,86 4,66 11
277 Emma Hallel 3V HIF 13-20 64,85 57,24 7,61 11,73 12
113 Amanda Adler DHR Helsingborg 13-20 28,25 24,62 3,63 12,85 13
156 Lisa Svedberg Furuboda Idrottsförening 13-20 89,00 106,13 17,13 16,14 14
289 Clara Ericsson 3V HIF 13-20 66,64 54,52 12,12 18,19 15
279 Emma Eriksson 3V HIF 13-20 54,97 40,84 14,13 25,70 16
159 Klara Wannerbratt Furuboda Idrottsförening 21- 23,43 23,70 0,27 1,14 1
111 Linn Persson ENKV Assistans AB 21- 14,98 15,19 0,21 1,38 2
283 Monique Eriksson 3V HIF 21- 15,89 15,21 0,68 4,28 3
129 Maja Isberg/Martinsson ENKV Assistans AB 21- 230,97 241,35 10,38 4,30 4
152 Pauline Lundberg Furuboda Idrottsförening 21- 23,87 24,95 1,08 4,33 5
212 Sarah Båthman KFUM Örebro 21- 16,80 17,57 0,77 4,38 6
286 Henrik Bohman 3V HIF 21- 23,92 22,72 1,20 5,02 7
130 Anton Danielsson ENKV Assistans AB 21- 86,47 81,08 5,39 6,23 8
274 Desire Dahan 3V HIF 21- 20,17 18,85 1,32 6,54 9
288 Emma Hedlöf 3V HIF 21- 21,36 23,64 2,28 9,64 10
291 Amanda Larsson 3V HIF 21- 23,29 25,79 2,50 9,69 11
116 Sofia Viding Heleneholms if 21- 28,40 25,44 2,96 10,42 12
114 Wilhelm Rapp Norrbacka HIF 21- 85,34 69,75 15,59 18,27 13
127 Jasmin Spongberg Norrbacka HIF 21- 48,31 61,72 13,41 21,73 14
270 Oscar Norrbom 3V HIF 21- 53,31 153,75 100,44 65,33 15

Stående

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
220 Benedikte Staur Ingen Grenser, Frosta IL 7-12 13,37 13,36 0,01 0,07 1
151 Kalle Lindbäck Team Östergötland 7-12 15,37 14,83 0,54 3,51 2
178 Teodor Pettersson Förenings fri! 7-12 21,52 20,59 0,93 4,32 3
309 Ebba Bergström 7H Paraalpin 7-12 63,34 71,71 8,37 11,67 4
316 Isak Ragnar 7H Paraalpint 7-12 43,92 50,56 6,64 13,13 5
225 Hampus Carlzon 7H ParaAlpint 7-12 153,19 203,06 49,87 24,56 6
132 Maria Nordås Brinchmann OHIL Oslo Handicap Idrettslag 13-20 38,22 38,23 0,01 0,03 1
222 Benjamin Hopmo Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 10,62 10,57 0,05 0,47 2
273 Nellie Ebson 3V HIF 13-20 17,78 17,63 0,15 0,84 3
221 Kim Elvrum Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 10,31 10,20 0,11 1,07 4
147 Emilia Sandström Team Östergötland 13-20 11,58 11,44 0,14 1,21 5
223 Niklas Ulvik Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 10,25 10,11 0,14 1,37 6
133 Anna Emilie Nygaard Hardhausene 13-20 20,13 20,54 0,41 2,00 7
217 Helene Kandahl Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 16,30 16,68 0,38 2,28 8
160 Annika Olsson Furuboda Idrottsförening 13-20 11,77 12,12 0,35 2,89 9
218 Inga-Lill Henden Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 13,54 12,93 0,61 4,51 10
219 Mille Elvrum Ingen Grenser, Frosta IL 13-20 15,28 14,08 1,20 7,85 11
170 Alice Grimm Larsson Riksgymnasiet Göteborg 13-20 24,66 20,57 4,09 16,59 12
119 Emma Lindblad Smålands Parasport 21- 16,66 16,41 0,25 1,50 1
125 Anna Birgersgård Smålands Parasport 21- 15,89 16,14 0,25 1,55 2
164 Emma Milenkovic Furuboda Idrottsförening 21- 17,99 17,56 0,43 2,39 3
163 Emma Persson Furuboda Idrottsförening 21- 18,36 18,82 0,46 2,44 4
154 Louise Trydestam Furuboda Idrottsförening 21- 15,90 15,48 0,42 2,64 5
126 Robert Sjöberg Smålands Parasport 21- 12,03 11,64 0,39 3,24 6
162 Annie Persson Furuboda Idrottsförening 21- 14,36 13,88 0,48 3,34 7
124 Matilda Kämpe Smålands Parasport 21- 21,59 20,58 1,01 4,68 8
120 Ida Pettersson Smålands Parasport 21- 17,86 16,76 1,10 6,16 9
165 Nelly Löfgren Furuboda Idrottsförening 21- 18,56 17,38 1,18 6,36 10
121 Emelie Ekström Smålands Parasport 21- 19,21 20,54 1,33 6,48 11
146 Lina Rustan Team Östergötland 21- 12,80 10,77 2,03 15,86 12

Parallelslalom

El-rullstol

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
290 Linnea Selling 3V HIF 7-12 år 103,19 105,75 2,56 2,42 1
296 Viktor Lalin 3V HIF 7-12 år 65,07 77,09 12,02 15,59 2
182 Ellen Bejnö Black Wolves RG Kristianstad 13-20 år 150,69 149,18 1,51 1,00 1
176 Arieg Mussa Riksgymnasiet Göteborg 13-20 år 67,37 63,44 3,93 5,83 2
184 Emmy Olsson Black Wolves RG Kristianstad 13-20 år 107,68 116,44 8,76 7,52 3
280 Elis Melander 3V HIF 13-20 år 95,31 82,60 12,71 13,34 4
284 Birk Nilsson 3V HIF 13-20 år 142,56 168,13 25,57 15,21 5
271 Cornelia Antonsson 3V HIF 13-20 år 101,88 121,35 19,47 16,04 6
269 Mattias Håkansson 3V HIF Över 21 år 83,75 83,25 0,50 0,60 1
130 Anton Danielsson ENKV Assistans AB Över 21 år 129,31 127,06 2,25 1,74 2
216 Patrik Simonsen Förenings fri! Över 21 år 115,82 112,22 3,60 3,11 3
291 Amanda Larsson 3V HIF Över 21 år 184,16 173,50 10,66 5,79 4
215 Maja Nilsson ENKV assistans AB Över 21 år 127,79 119,22 8,57 6,71 5
152 Pauline Lundberg Furuboda Idrottsförening Över 21 år 93,18 79,06 14,12 15,15 6

Manuell rullstol

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Heat1 Heat2 DiffTid DiffProcent Plats
285 Lucas Larsson 3V HIF 7-12 år 75,81 75,09 0,72 0,95 1
117 Elsa Linde Smålands Parasport 7-12 år 50,87 52,31 1,44 2,75 2
287 Malte Gunnarsson 3V HIF 150,75 142,84 7,91 5,25 3
187 Aldijana Durmic Black Wolves RG Kristianstad 13-20 år 68,91 68,91 0,00 0,00 1
275 Ivar Östan 3V HIF 13-20 år 64,25 64,68 0,43 0,66 2
234 Mustafa Moughal Furuboda Idrottsförening 13-20 år 66,97 68,44 1,47 2,15 3
133 Anna Emilie Nygaard Hardhausene 13-20 år 58,40 56,91 1,49 2,55 4
131 Josefina Lif Pedersen Förenings fri! 13-20 år 50,47 53,03 2,56 4,83 5
289 Clara Ericsson 3V HIF 13-20 år 65,00 61,28 3,72 5,72 6
132 Maria Nordås Brinchmann OHIL Oslo Handicap Idrettslag 13-20 år 91,25 97,62 6,37 6,53 7
185 Wilma Håkansson Black Wolves RG Kristianstad 13-20 år 103,38 96,34 7,04 6,81 8
145 Therése Franzén Team Östergötland Över 21 år 45,56 45,50 0,06 0,13 1
235 Matilda Johansson Furuboda Idrottsförening Över 21 år 62,02 62,31 0,29 0,47 2
118 Rebecka Sjöholm Smålands Parasport Över 21 år 69,77 68,50 1,27 1,82 3
278 Robert Axhorn 3V HIF Över 21 år 82,56 85,62 3,06 3,57 4
129 Maja Isberg/Martinsson ENKV Assistans AB Över 21 år 122,28 117,56 4,72 3,86 5
138 Rikard Olsson Team Östergötland Över 21 år 80,65 74,00 6,65 8,25 6
149 Åsa Wendel Neuroförbundet Göteborg Över 21 år 68,04 60,06 7,98 11,73 7
243 Lucas Munter Cabreira Team Östergötland Över 21 år 66,90 83,85 16,95 20,21 8

Racerunning

Klass RR1

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Plats
290 Linnea Selling 3V HIF 7-12 Klass D – RaceRunning RR1 44,55 50,18 44,55 1
272 Jonna Ram 3V HIF 7-12 Klass D – RaceRunning RR1 46,27 125,60 46,27 2
287 Malte Gunnarsson 3V HIF 7-12 Klass D – RaceRunning RR1 106,22 103,63 103,63 3
225 Hampus Carlzon 7H ParaAlpint 7-12 Klass D – RaceRunning RR1 180,34 183,00 180,34 4
282 Tim Styffe 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 21,32 21,76 21,32 1
113 Amanda Adler DHR Helsingborg 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 24,91 25,28 24,91 2
275 Ivar Östan 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 26,07 26,96 26,07 3
284 Birk Nilsson 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 29,07 27,72 27,72 4
277 Emma Hallel 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 44,56 53,70 44,56 5
289 Clara Ericsson 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR1 48,21 72,66 48,21 6
152 Pauline Lundberg Furuboda Idrottsförening 21- Klass D – RaceRunning RR1 23,17 23,17 23,17 1
114 Wilhelm Rapp Norrbacka HIF 21- Klass D – RaceRunning RR1 24,27 23,77 23,77 2
278 Robert Axhorn 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR1 24,63 24,91 24,63 3
291 Amanda Larsson 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR1 26,81 26,47 26,47 4
195 Ola Öberg Garemark Team Östergötland 21- Klass D – RaceRunning RR1 34,84 42,40 34,84 5
270 Oscar Norrbom 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR1 40,63 40,11 40,11 6
127 Jasmin Spongberg Norrbacka HIF 21- Klass D – RaceRunning RR1 44,68 49,31 44,68 7
130 Anton Danielsson ENKV Assistans AB 21- Klass D – RaceRunning RR1 71,28 63,53 63,53 8

Klass RR2

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Heat Nr
281 Julia Oscarsson 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR2 16,71 16,24 16,24 1
227 Noel Eriksson Green KFUM Örebro 13-20 Klass D – RaceRunning RR2 21,53 23,31 21,53 2
280 Elis Melander 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR2 23,89 23,99 23,89 3
185 Wilma Håkansson Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad 13-20 Klass D – RaceRunning RR2 25,45 27,67 25,45 4
271 Cornelia Antonsson 3V HIF 13-20 Klass D – RaceRunning RR2 29,31 32,31 29,31 5
288 Emma Hedlöf 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR2 17,66 19,38 17,66 1
116 Sofia Viding Heleneholms if 21- Klass D – RaceRunning RR2 22,27 24,08 22,27 2
286 Henrik Bohman 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR2 23,10 22,78 22,78 3

Klass RR3

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Heat Nr
283 Monique Eriksson 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR3 15,17 15,13 15,13 1
111 Linn Persson ENKV Assistans AB 21- Klass D – RaceRunning RR3 15,41 15,63 15,41 2
212 Sarah Båthman KFUM Örebro 21- Klass D – RaceRunning RR3 17,08 17,48 17,08 3
274 Desire Dahan 3V HIF 21- Klass D – RaceRunning RR3 21,22 21,69 21,22 4

Klass RR4

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Plats
276 Jackline Woolley 3V HIF 7-12 Klass D – RaceRunning RR4 19,95 17,92 17,92 1
159 Klara Wannerbratt Furuboda Idrottsförening 21- Klass D – RaceRunning RR4 22,39 22,53 22,39 1

Manuell rullstol, klass RR4

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Plats
142 Carl-Axel Carlsson Team Östergötland 7-12 Klass A – Manuell rullstol RR4 23,66 23,93 23,66 1
131 Josefina Lif Pedersen Förenings fri! 13-20 Klass A – Manuell rullstol RR4 23,63 23,55 23,55 1
234 Mustafa Moughal Furuboda Idrottsförening 13-20 Klass A – Manuell rullstol RR4 28,05 27,16 27,16 2
145 Therése Franzén Team Östergötland 21- Klass A – Manuell rullstol RR4 22,65 22,75 22,65 1
243 Lucas Munter Cabreira Team Östergötland 21- Klass A – Manuell rullstol RR4 24,64 24,80 24,64 2
235 Matilda Johansson Furuboda Idrottsförening 21- Klass A – Manuell rullstol RR4 25,14 25,03 25,03 3
138 Rikard Olsson Team Östergötland 21- Klass A – Manuell rullstol RR4 44,57 44,44 44,44 4

Stående, klass RR4

StartNr Förnamn Efternamn Förening Ålder Klass Klassning Heat1 Heat2 Minsta tid Plats
160 Annika Olsson Furuboda Idrottsförening 13-20 Klass C – Stående RR4 12,05 11,74 11,74 1
133 Anna Emilie Nygaard Hardhausene 13-20 Klass C – Stående RR4 15,04 15,64 15,04 2
273 Nellie Ebson 3V HIF 13-20 Klass C – Stående RR4 18,29 18,78 18,29 3
146 Lina Rustan Team Östergötland 21- Klass C – Stående RR4 12,44 12,59 12,44 1
162 Annie Persson Furuboda Idrottsförening 21- Klass C – Stående RR4 13,85 15,09 13,85 2
165 Nelly Löfgren Furuboda Idrottsförening 21- Klass C – Stående RR4 16,69 16,25 16,25 3
154 Louise Trydestam Furuboda Idrottsförening 21- Klass C – Stående RR4 16,45 16,79 16,45 4
163 Emma Persson Furuboda Idrottsförening 21- Klass C – Stående RR4 19,45 19,41 19,41 5

Jaktstart

StartNr Förnamn Efternamn
Final1 Plats
130 Anton Danielsson 1
290 Linnea Selling 2
114 Wilhem Rapp 3
283 Monique Ericsson 4
Final2 Plats
159 Klara Wannerbratt 1
282 Tim Styffe 2
288 Emma Hedlöf 3
185 Wilma Håkansson 4

Ridning

7-12 år
1 Elin Ekberg
2.Linnea Mossberg
3.Julia Eklund
4.Frida Harald
5.Elin Westlund

13-20 år
1.Viktoria Frank
2. Maja Ranäng
3. Wilma Lindkvist

Över 21
1. Emelie Ekström
2. Sara Rosen
3. Robert Erskine
4. Anna Birgersgård
5. Eric Richmond

Rullstolsdans

Start Nr Resultat Klass 1 – Combi   Plats
Namn   Förening Klass
184 Emmy Olsson Ramona Malmberg Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad Klass 1 – Combi 1
284 Birk Nilsson Elinor Nilsson 3V HIF Klass 1 – Combi 2
277 Emma Hallel Tobi Hallel 3V HIF Klass 1 – Combi 3
291 Amanda Larsson Petra Forsberg 3V HIF Klass 1 – Combi 4
185 Wilma Håkansson Gunilla Wehelie Black Wolves Riksgymnasiet Kristianstad Klass 1 – Combi 5
118 Rebecka Sjöholm Emma Sjöholm Smålands Parasport Klass 1 – Combi 6
281 Julia Oskarsson Diana 3V HIF Klass 1 – Combi 7
296 Viktor Lalin ? 3V HIF Klass 1 – Combi 8
133 Anna Emelie Nygaard Inger-Lise G. Nygaard Hardhausene Klass 1 – Combi 8
271 Cornelia Antonsson Malin Sjöberg 3V HIF Klass 1 – Combi 9
215 Maja Nilsson Sara Höglund ENKV assistans AB Klass 1 – Combi 9
Start Nr Resultalt Klass 2 – Combi   Plats
Namn   Förening Klass
131 Josefina Lif Pederson Sofie Andersson Förenings fri! Klass 2 – Combi 1
312 Erik Dahlström Rebecca Granlund Neuroförbundet Göteborg Klass 2 – Combi 2
161 Embla Mårtensson Ottilia With Furuboda Idrottsförening Klass 2 – Combi 3
149 Åsa Wendel Åsa Ringman Neuroförbundet Göteborg Klass 2 – Combi 4
132 Maria Nordås Brinchmann Althea Emblem Nysted OHIL Oslo Handicap Idrettslag Klass 2 – Combi 5
278 Robert Axhorn Sören Axhorn 3V HIF Klass 2 – Combi 6
289 Clara Ericsson Tomas Ericsson 3V HIF Klass 2 – Combi 6
127 Jasmin spongberg Theresia Mörlin Norrbacka HIF Klass 2 – Combi 6

Skytte (Luftgevärsskytte)

StartNr Förening Förnamn Efternamn Ålder Poäng Plats
299 3V HIF Gustav Kjellberg 7-12 83 1
150 Team Östergötland Wiggo Täck 7-12 72 2
296 3V HIF Viktor Lalin 7-12 57 3
151 Team Östergötland Kalle Lindbäck 7-12 49 4
117 Smålands Parasport Elsa Linde 7-12 30 5
174 Riksgymnasiet Göteborg Gustav Ölund 13-20 88 1
297 3V HIF Hussein Amarjan 13-20 88 1
153 Furuboda Idrottsförening Ottilia With 13-20 87 2
147 Team Östergötland Emilia Sandström 13-20 78 3
133 Hardhausene Anna Emilie Nygaard 13-20 76 4
166 Furuboda Idrottsförening Gabriella Svensson 21- 100 1
145 Team Östergötland Therése Franzén 21- 98 2
154 Furuboda Idrottsförening Louise Trydestam 21- 91 3
168 Furuboda Idrottsförening Pontus Eriksson 21- 89 4
121 Smålands Parasport Emelie Ekström 21- 89 4
120 Smålands Parasport Ida Pettersson 21- 88 5
119 Smålands Parasport Emma Lindblad 21- 80 6
112 ICA Erica Clasén 21- 77 7
146 Team Östergötland Lina Rustan 21- 77 7
124 Smålands Parasport Matilda Kämpe 21- 77 7
126 Smålands Parasport Robert Sjöberg 21- 77 7
143 Team Östergötland Erik Söderlund 21- 76 8
123 Smålands Parasport Jakob Hallberg 21- 73 9
155 Furuboda Idrottsförening Josefin Kryhl 21- 66 10
122 Smålands Parasport Iris Nilsson 21- 57 11
292 3V HIF Daniel Phister 21- 56 12
254 3V HIF Andreas Hane 21- 49 13
158 Furuboda Idrottsförening Albin Staaf 21-
132 OHIL Oslo H. Idrettslag Maria Nordås Brinchmann 13-20 elektron 68 1
118 Smålands Parasport Rebecka Sjöholm 21- elektron 85 1

Unified Boccia

1. Partille lag 4
2. Trekunga Vit
3. Alingsås lag 4

Partners
Huvudpartners:

Postadress

  • Göteborg Open
  • c/o 3 V HIF Pjäshallen
  • Övre Kaserngården 8
  • 415 28 Göteborg

Besöksadress

  • Övre Kaserngården 8
  • 415 28 Göteborg

Kontakt